PRZED PODRÓŻĄ

Nasz kraj jest na tyle duży, że nawet przejazd z Katowic do Kołobrzegu to mała wyprawa. Warto się więc do niej przygotować, żeby maksymalnie zredukować stres związany z podróżą. Wtedy minie ona szybko i przyjemnie. Dzięki temu po dotarciu na miejsce będziecie wypoczęci i gotowi na wakacyjne przyjemności lub do podjęcia zawodowych obowiązków.

Poniżej znajdziecie listę, która Wam w tym pomoże:

1. Pamiętaj o zabraniu biletów na przejazd. Można je wydrukować, ale naszej załodze w zupełności wystarczy wersja elektroniczna. W każdym razie trzeba je mieć przy sobie. Po spakowaniu torby lub walizki sprawdź, czy znalazły się w niej również bilety. To także dobry moment na ponowne skontrolowanie daty, godziny i miejsca wyjazdu.

2. Możliwe, że powinieneś zabrać ze sobą skierowanie do sanatorium, dowód wpłaty za turnus wypoczynkowy lub inne podobne dokumenty. Sprawdź, czy zostały spakowane, bo, w przeciwieństwie do kąpielówek, nie będzie ich można dokupić na miejscu :-)

3. Dla Waszej wygody oferujemy kursy nocne. Ubierz się zatem w wygodny strój, który nie będzie krępował ruchów. Nawet jeżeli wyjeżdżasz w lipcu lub sierpniu, zabierz na pokład cieplejszą bluzę. Docenisz jej walory, kiedy wieczorem lub nad ranem zrobi się chłodniej.

4. Nie daj się chorobie lokomocyjnej, która może być problemem zwłaszcza dla małych Pasażerów. Przed podróżą zalecany jest lekkostrawny posiłek. Jazda na czczo lub przejedzenie wzmogą objawy. Poproś koniecznie pilota o przydzielenie miejsca w środkowej części autokaru, która zawsze jest najbardziej stabilna. Świetnym naturalnym środkiem zapobiegawczym jest herbata imbirowa, którą szczerze polecamy. Jeżeli jednak wolisz, możesz oczywiście użyć sprawdzonych środków farmakologicznych.

5. Zabierz ze sobą ulubione przekąski. Na pokładzie możesz natomiast liczyć na kawę, herbatę lub zimne napoje. Wystarczy o nie poprosić pilota.

6. Właściwie wykorzystuj przerwy w podróży. Jeżeli jest na to czas, wyjdź z autokaru na krótki spacer. Wykonanie podczas niego kilku prostych ćwiczeń pomoże Ci dotrzeć do celu w jeszcze lepszej kondycji.

7. Żeby umilić sobie czas podróży, warto zabrać laptop, tablet czy choćby smartfon. Nasze autokary wyposażone są w gniazdka, więc na pewno Waszym urządzeniom nie zabraknie energii. Pamiętaj jednak, żeby zawsze używać słuchawek. Natomiast głośne rozmowy telefoniczne odłóż do przerwy, kiedy można odbyć je poza autokarem.

8. Przejazd odbywa się bez przesiadek, a nasze załogi dbają o porządek w luku bagażowym. Mimo to doradzamy oznaczenie swojej walizki czy torby. W przywieszce bagażowej należy podać dane kontaktowe do właściciela bagażu.

Jak widzicie, Wasz wyjazd może być spokojny i przyjemny. Wystarczy tylko świadomie się do niego przygotować. Zapraszamy na pokład!

© ORLAND

Wykonanie: MOQO