Bilety do Niemiec | Orland

Bilety międzynarodowe

Bilety międzynarodowe

Bilety autokarowe online

Zakup biletu autokarowego on-line, jest już w tej chwili standardem. Również na naszej stronie można takiego zakupu dokonać szybko i bezpiecznie.

W wyszukiwarkę należy wpisać swój adres zamieszkania oraz adres pod który chcemy się udać. W kolejnym kroku wybieramy datę oraz rodzaj przejazdu:1. Z adresu na adres 2. Z przystanku na przystanek (system proponuje przystanki leżące najbliżej adresów podanych w pierwszym kroku). 3. Z adresu na przystanek 4. Z przystanku na adres. Po wybraniu konkretnego przejazdu należy uzupełnić dane Pasażera . Ostatni etap to płatność, której możemy dokonać przy pomocy przelewu on-line, kartą płatniczą lub Blikiem. Zapraszamy do wyszukiwania połączeń i zakupu biletów.

Kup Bilet

Przed podróżą za granice

Podróż za granicę to zwykle dłuższa wyprawa, która może wiązać się ze stresem. Może, ale wcale nie musi. Żeby go zminimalizować, przygotowaliśmy mini poradnik – „Przed podróżą”. Mamy nadzieję, że dzięki niemu, przejazd naszym autokarem stanie się po prostu przyjemnością.

1. Przede wszystkim upewnij się jeszcze raz czy Twój bilet na autokar zawiera prawidłowe dane – właściwe imię, nazwisko oraz daty wyjazdu i powrotu. Daty warto sprawdzić bardzo dokładnie, zwłaszcza wtedy, kiedy wyjeżdżamy w godzinach nocnych. Zdarza się, że Pasażer wyjeżdżający o godzinie 00:10, stawia się na przystanek dzień wcześniej lub, co gorsza, o dzień za późno.

2. Następnie skontroluj dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy. Upewnij się, czy dowód lub paszport są w dobrym stanie i nie straciły ważności. Może się okazać, że konieczne są dodatkowe dokumenty, takie jak wiza. Czasem udajemy się przecież do kraju nienależącego do Unii Europejskiej. Dokumenty warto też zeskanować i wysłać na swoją skrzynką mailową. Może się to okazać pomocne w przypadku ich utraty.

3. Ubezpiecz się. Wielu z nas rezygnuje z tej formy zabezpieczenia, jednak warto ją rozważyć, bo pozwala uniknąć wielu kłopotów i kosztów, kiedy coś pójdzie nie po naszej myśli. Jeżeli wybierasz się do jednego z krajów UE, nie zapomnij o wyrobieniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Można ją uzyskać w oddziałach NFZ.

4. Sprawdź, czy Twój bagaż mieści się w wymiarach regulaminowych. Na większości tras dopuszczalne jest zabranie dwóch sztuk bagażu zasadniczego, o łącznej wadze do 30 kg. Uwaga – jeżeli udajesz się do Włoch, Czech, Austrii, Słowenii lub Grecji powinieneś spakować się do jednej walizki, która nie może ważyć więcej niż 25 kg. Ważne są również wymiary – ich suma (wys.+gł.+szer.) nie powinna przekroczyć 165 cm dla każdego z bagaży. Walizkę zawsze należy oznaczyć przywieszką, z zapisanym nazwiskiem, adresem i kontaktem do Ciebie. Pamiętaj, że dane te powinny być zakryte, a dostęp do nich utrudniony. Dzięki temu nie dostaną się w niepowołane ręce.
W przypadku kiedy decydujesz się na zabranie bagażu dodatkowego, przygotuj się na uiszczenie opłaty.


5. W cenę biletu wliczony jest również bagaż podręczny (do 5 kg), który zabierzesz ze sobą na pokład autokaru. Pamiętaj, że ten bagaż musi się zmieścić na półce nad Twoim fotelem lub pod nim. Nie powinien też utrudniać podróży innym Pasażerom.

6. Nie zabieraj rzeczy niedozwolonych lub zbyt dużej ilości wyrobów tytoniowych albo alkoholu. W przeciwnym razie możesz narazić się na ich konfiskatę, mandat, a nawet zatrzymanie w celu złożenia wyjaśnień.

7. Zabezpiecz dokumenty, bilet na przejazd, pieniądze i karty płatnicze przed zgubieniem bądź kradzieżą. Nie pokazuj ich nikomu ani nie wskazuj miejsca przechowywania.

8. Wybierz wygodny, raczej luźny strój, ale nie zapomnij o cieplejszej bluzie, która będzie bardzo przydatna w nocy. Niektórzy z Was zabierają niewielkie poduszki lub poduszki podróżne, które obejmując kark i szyję, pozwalają spać w bardziej komfortowych warunkach.

9. Cierpiący na chorobę lokomocyjną powinni poprosić pilota o przydzielenie miejsca przy oknie. Najlepiej w środkowej części autokaru. Jeżeli jesteś jedną z tych osób, w miarę możliwości wypocznij przed podróżą i zjedz lekkostrawny posiłek. W trakcie jazdy zamiast czytania czy oglądania filmów, postaw raczej na audiobooki, które zajmą Twoją uwagę, ale nie będą angażowały wzroku. Możesz się oczywiście wspomóc sprawdzonymi preparatami farmakologicznymi.

10. Pij niegazowaną wodę i wykorzystuj wszystkie przerwy choćby na krótki spacer. Możesz nawet zrobić kilka przysiadów albo innych prostych ćwiczeń. Dzięki temu dotrzesz na miejsce w znacznie lepszej formie.

11. Nasze autokary wyposażone są w WiFi, a w pobliżu swojego miejsca znajdziesz gniazdko elektryczne. Dlatego zabierz smartfon lub tablet, które pozwolą cieszyć się w czasie przejazdu lekturą czy rozrywką. Żeby jednak nie zakłócać spokoju innym Pasażerom, powinieneś zaopatrzyć się w słuchawki.

 
Jesteśmy pewni, że wszystkie powyższe rady, pozwolą Wam lepiej przygotować się do wyjazdu. Dzięki temu podróż naszymi liniami, pozostawi po sobie same przyjemne wspomnienia.

Dokumenty do pobrania