Jak zapobiec chorobie lokomocyjnej? 10 najlepszych sposobów

Jak zapobiec chorobie lokomocyjnej? 10 najlepszych sposobów

Choroba lokomocyjna, czyli kinetoza, to przekleństwo wielu z nas. Podróż nawet najbardziej komfortowymi autokarami za granicę może się stać nieprzyjemna przez dokuczliwe bóle głowy, nudności, a nawet wymioty. Na szczęście są sposoby, aby temu zapobiec – zapoznaj się z 10 sprawdzonymi poradami, które pozwolą Ci w pełni cieszyć się podróżą za granicę i nie tylko.


Zanim wsiądziesz do autokaru

Aby transport za granicę odbył się bez nieprzyjemności, należy się do niego odpowiednio przygotować. W jaki sposób?

  • Ani przejadanie się, ani głodówka przed wyruszeniem w trasę nie są wskazane. Godzinę przed odjazdem zjedz lekki posiłek, ale lepiej nie sięgaj po sól, bo wpływa ona na zwiększenie dolegliwości.
  • Napij się niewielkiej ilości wody lub herbaty. Unikaj soków oraz słodkich i gazowanych napojów.
  • Zaopatrz się w tabletki, które przeciwdziałają kinetozie i połknij zalecaną dawkę na pół godziny przed wyjazdem za granicę.
  • Postaraj się wyspać i zrelaksować, ponieważ Twoje emocje również są istotne dla przebiegu podróży.
  • Ta porada dotyczy kobiet. Menstruacja zwiększa ryzyko pojawienia się objawów choroby lokomocyjnej, dlatego jeżeli to tylko możliwe, wybierz się w podróż w innym terminie.

Co możesz zrobić, jadąc autokarem do Niemiec?

W zależności od miejsca wyjazdu i miasta docelowego, przejazdy autokarowe do Niemiec mogą trwać wiele godzin. Wybierz zatem odpowiednie miejsce i pamiętaj o kilku podstawowych zasadach, które pomogą Ci w walce z chorobą lokomocyjną.

  • Siedź zawsze przodem do kierunku jazdy i jak najdalej od osi kół, najlepiej w pozycji półleżącej.
  • Na postojach wychodź z autokaru i korzystaj ze świeżego powietrza.
  • Nigdy nie czytaj w podróży. Oprzyj się pokusie wypełnienia wolnego czasu lekturą kolorowego magazynu czy przeglądaniem internetu. Zamiast tego obserwuj zmieniający się horyzont lub przymknij oczy i zrelaksuj się przy ulubionej muzyce. Tradycyjną książkę zastąp audiobookiem.
  • Zamiast słodyczy sięgnij po gumę do żucia o smaku miętowym lub imbirowe cukierki.
  • Jeżeli mimo wszystko podczas podróży wystąpią nudności, zamknij oczy, głęboko oddychaj i kiedy to tylko możliwe, zaczerpnij świeżego powietrza.


Powyższe porady z pewnością pomogą Ci podróżować w dobrym nastroju. Kupując bilety na podróż do Niemiec z Orlandem, napisz nam o preferowanej strefie autokaru. Pilot z pewnością weźmie pod uwagę Twoją prośbę. Przejdź do wyszukiwarki połączeń i zaplanuj bezstresowy przejazd!

Chcesz skorzystać z najlepszej oferty przejazdu do Niemiec? Podróż z nami upłynie Ci bezproblemowo i szybciej, niż przypuszczałeś.


kup bilet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.