Luksemburg na weekend

Luksemburg na weekend

Jednym z ciekawszych państw na weekendowy wyjazd jest Luksemburg. Skrywa on w sobie wiele ciekawych miejsc, które przyciągają coraz większą liczbę turystów. Dużą zaletą tego kierunku jest fakt, że podczas jednego wypadu będziesz w stanie zobaczyć wszystkie najważniejsze punkty tego miejsca. Niesamowita atmosfera miasta oraz piękne widoki zachęcają do zwiedzania i długich spacerów. Wyjazd autokarem do Luksemburga pozwoli Ci na poznanie nowej kultury i przyjemnie spędzenie czasu.


Co musisz wiedzieć o Luksemburgu?

Luksemburg jest państwem o stosunkowo niewielkiej powierzchni – zajmuje jedynie 2586 km2. Co więcej, jego tereny w jednej trzeciej obejmują zielone lasy. Luksemburg położony jest w Europie Zachodniej granicząc z Francją, Niemcami oraz Belgią. To właśnie w tym miejscu powstała Strefa Schengen. Chcąc wjechać na teren państwa wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. Warto wspomnieć, że jego pełna nazwa to Wielkie Księstwo Luksemburga, co znacznie wyróżnia je na tle innych krajów. Obszar ten najczęściej kojarzy się z europejskim centrum finansowym, jednak podróżującym ma do zaoferowania znacznie więcej. Przekonaj się o tym i poznaj fascynujące zabytki Luksemburga!

Wyjazd do Luksemburga – miasteczko Echternach

Miasteczko zlokalizowane w pobliżu granicy z Niemcami jest obowiązkowym punktem do zobaczenia dla każdego turysty. Uznaje się je za najstarsze miasto w kraju. Jego zabudowa przypomina o niezwykle interesującej historii kraju. Bardzo ważnym punktem w tej okolicy jest klasztor benedyktyński, który pierwotnie powstał w VII wieku. Oryginalnie zachowanym do tej pory elementem jest krypta św. Willibrorda – patrona Luksemburga. Obecnie, obok Bazyliki zlokalizowane jest muzeum

Wycieczka do Luksemburga – miasteczko i zamek Vianden

Malownicza miejscowość Vianden zlokalizowana jest w północno-wschodniej części Luksemburga nad rzeką Our. Najważniejszym zabytkiem, który znajduje się na jego terenie jest wzniesiony na wzgórzu Zamek Vianden będący niegdyś siedzibą książąt o własnie takim nazwisku. Odrestaurowany obiekt łączy w sobie wiele stylów, w tym renesansowy, gotycki i romański. Przed wyjazdem sprawdź, czy w tym czasie nie odbywa się festiwal średniowiecza. Jeśli Ci się uda to trafisz na dodatkowe atrakcje, w tym pokaz walk rycerskich. Poza tym, w mieście będziesz mógł zobaczyć pochodzący z XIII wieku kościół Trójcy Świętej. Inną atrakcją, na którą warto zwrócić uwagę jest muzeum poświęcone czołowemu przedstawicielowi romantyzmu Victorowi Hugo.

Zwiedzanie Luksemburga – miejscowość Mullerthal

Mullerthal jest miejscem dla osób, które potrzebują wyciszenia. Jeśli lubisz obcować z naturą będzie to dla Ciebie dobry kierunek. Rozpościerające się tam widoki są zniewalające – w końcu nie bez powodu niektórzy nazywają to miejsce małą Szwajcarią. Wśród licznej zieleni oraz skał znajdziesz tu dość długą trasę trekkingową. Jeśli jednak wolisz odpoczywać, będziesz mógł zrelaksować się w okolicy wodospadu Schiessentümpel.

 

Chcesz zwiedzić Luksemburg
w weekend?

Wybierz się autokarem na niezapomnianą przygodę! Zapewnimy Ci komfortowy przejazd w dwie strony. Podróżuj z Orlandem. Zwiedzaj z Orlandem.


ZAPYTAJ O PRZEJAZD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.