odpowiedzialni kierowcy – bezpieczne przejazdy

Odpowiedzialni kierowcy – bezpieczne przejazdy

Przeważająca część wypadków drogowych spowodowana jest niestety przez błędy kierowców. Nadmierna prędkość, brak czujności, nieprawidłowe wykonywanie manewrów… Lista nieodpowiednich zachowań w trasie może być naprawdę długa, dlatego warto postawić na bezpieczne przejazdy autokarowe do Niemiec z firmą Orland. Jakich norm przestrzegają nasi pracownicy?


Postoje w trakcie transportu do Niemiec

Zmęczony i rozkojarzony kierowca wolniej reaguje na sytuacje drogowe, co w dużym stopniu wpływa na bezpieczny przejazd za granicę. Ryzyko wypadku minimalizują przerwy i regulacja maksymalnego czasu pracy. Z przepisów o ruchu drogowym wynika, że jeżeli dojazd zajmuje 9–10 godzin, to autobus może być prowadzony przez jedną osobę, natomiast w przypadku dłuższych tras na pokładzie musi się już znajdować dwóch kierowców. 4 godziny i 30 minut – tyle najdłużej może spędzić „za kółkiem” pracownik firmy przewozowej. Postoje, w trakcie których następują zmiany kierowców, to dla pasażerów doskonały moment na zaczerpnięcie świeżego powietrza, skorzystanie z zewnętrznej toalety lub zjedzenie ciepłego posiłku.

Do pracy w Niemczech z odpowiedzialną załogą

Podczas przerw kierujący autokarem do Niemiec lub innego kraju powinien zaspokoić bieżące potrzeby. To czas na zjedzenie kanapki, wypicie kawy, wypalenie papierosa. Siedząc za kierownicą, trzeba natomiast być skoncentrowanym na drodze, a nie na plasterku ogórka, który właśnie upadł na świeżo wyprane spodnie lub wypuszczaniu dymu tytoniowego przez uchylone okno. Kierowcy autobusów Orland mają pełną świadomość, że wykonywanie kilku czynności jednocześnie jest proszeniem się o nieszczęście, dlatego nigdy nie zobaczysz ich z jedną ręką na kierownicy. Bezpieczeństwo pasażerów, którzy wyruszając do pracy za granicą, zaufali przewoźnikowi, jest dla nas najważniejsze.

Przejazdy autokarowe bez telefonu

Nieuwaga kierowców bywa też spowodowana skupieniem się na smartfonie. Jest to zachowanie absolutnie niedopuszczalne, a mimo to na drogach wciąż nie brakuje osób, które nie tylko rozmawiają przez telefon podczas jazdy, ale też piszą SMS-y czy nawet przeglądają internet! Jeśli w trakcie wyjazdu do pracy za granicę zauważysz takie zachowanie, w trosce o bezpieczeństwo swoje i współpasażerów, masz pełne prawo zwrócić kierującemu uwagę. Jesteśmy przekonani, że w autokarach Orland tego typu incydent nigdy się nie zdarzy, dlatego zachęcamy do podróży z naszą profesjonalną ekipą. Sprawdź, do jakich miejsc docierają odpowiedzialni kierowcy.

Szukasz przejazdu za granicę? Znajdź interesujący Cię termin, lokalizację i jedź bezpiecznie z Orlandem.
 


Zobacz rozkład jazdy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.