Stan techniczny autokarów a bezpieczeństwo przejazdów zagranicznych

Stan techniczny autokarów a bezpieczeństwo przejazdów za granicę

Stare przysłowie „nie oceniaj książki po okładce” świetnie pasuje do autokarów, którymi wyruszasz do pracy za granicą. Nowoczesny, czysty i zadbany pojazd oczywiście robi wrażenie, ale błyszcząca karoseria nie zapewni Ci bezpieczeństwa na drodze. Na co zatem zwrócić uwagę, wybierając autokar do Niemiec lub innego kraju?


Bezpieczne przejazdy autokarowe do Niemiec

Warto wiedzieć, że autokar musi mieć dwa wyjścia awaryjne. Jeżeli zauważysz, że dostęp do nich jest utrudniony, zareaguj – nigdy nie wiadomo, co może się stać na drodze, a sprawna ewakuacja to większa szansa na ocalenie zdrowia, a nawet życia. Niezwykle istotnymi przedmiotami są gaśnice. Jedna powinna stać blisko kierowcy, natomiast druga w takim miejscu, aby pasażerowie mogli do niej łatwo sięgnąć w razie potrzeby. Podobnie jak w przypadku samochodów, w autokarze nie może zabraknąć odpowiednio wyposażonej apteczki.

W razie uzasadnionych wątpliwości co do stanu technicznego pojazdu nie wahaj się poprosić o pomoc policjantów, którzy fachowo ocenią zużycie bieżnika opon, działanie świateł, stan płynów hamulcowych i innych elementów ważnych dla bezpiecznej podróży. Wcześniej jednak sprawdzą samego kierowcę, dokumenty i urządzenia rejestrujące czas jazdy. O kompleksową kontrolę autobusu jadącego za granicę można się zwrócić z odpowiednim wyprzedzeniem, z czego często korzystają chociażby rodzice wysyłający swoje pociechy na letnie kolonie.

Przewoźnik z własnym serwisem autokarów? Świetna opcja!

Zgodnie z prawem pierwsze badania techniczne autokaru przeprowadza się w ciągu roku od jego rejestracji, a kolejne co sześć miesięcy. Niezawodność skrzyni biegów, układu hamulcowego czy silnika są kluczowe dla bezwypadkowej podróży. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem zaufanego przewoźnika za granicę, zwróć uwagę, która z dostępnych na rynku firm transportowych prowadzi własny serwis autokarowy. Jest to silna przesłanka świadcząca o tym, że pojazdy te są regularnie sprawdzane pod kątem technicznym i dobrze przygotowane do długich tras.

 

Polska firma Orland oferuje nie tylko bilety do Niemiec, ale sama troszczy się o sprawność swoich maszyn. Bus Serwis Orland od prawie 30 lat przystosowuje i naprawia autokary wielu różnych marek, dbając o to, aby każdy transport odbywał się w pełni sprawnym pojazdem.

Sprawdź swój autobus przed wyjazdem za granicę

Mało kto wie, że raport na temat badań technicznych, OC, stanu licznika i innych ważnych kwestii można łatwo uzyskać samodzielnie. Rządowa strona internetowa Bezpieczny Autobus.gov.pl wyświetla cenne dane po wpisaniu numeru rejestracyjnego pojazdu, którym ma się odbyć transport za granicę.

My natomiast zapewniamy, że firma Orland przykłada ogromną wagę do tego, aby Twój wyjazd do pracy do Niemiec przebiegał bez żadnych przykrych niespodzianek. Sprawdź, dokąd jeździmy, i zaplanuj bezpieczną podróż!

Przejazdy autokarowe bez telefonu

Nieuwaga kierowców bywa też spowodowana skupieniem się na smartfonie. Jest to zachowanie absolutnie niedopuszczalne, a mimo to na drogach wciąż nie brakuje osób, które nie tylko rozmawiają przez telefon podczas jazdy, ale też piszą SMS-y czy nawet przeglądają internet! Jeśli w trakcie wyjazdu do pracy za granicę zauważysz takie zachowanie, w trosce o bezpieczeństwo swoje i współpasażerów, masz pełne prawo zwrócić kierującemu uwagę. Jesteśmy przekonani, że w autokarach Orland tego typu incydent nigdy się nie zdarzy, dlatego zachęcamy do podróży z naszą profesjonalną ekipą. Sprawdź, do jakich miejsc docierają odpowiedzialni kierowcy.

Jedź bezpiecznie, jedź z Orlandem. Z nami dotrzesz do wielu miejsc na terenie Niemiec − bilety online są na wyciągnięcie ręki!


kup bilet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.