Weekend we Frankfurcie nad Menem. Pomysły na udany wyjazd

Weekend we Frankfurcie nad Menem. Pomysły na udany wyjazd

Letni okres sprawia, że coraz częściej decydujemy się na spędzanie czasu wolnego poza domem. Jedną z najczęściej wybieranych form aktywności jest podróżowanie i poznawanie nowych miejsc. Sąsiednie kraje, do których w łatwy sposób można dostać się autokarem skrywają wiele ciekawych punktów turystycznych. Jedną z takich lokalizacji jest znajdujący się za wschodnią granicą Frankfurt nad Niemnem. Miasto to łączy w sobie zabytkową przeszłość z nowoczesnością. Jeśli szukasz planów na weekend to właśnie wycieczka w to miejsce będzie strzałem w dziesiątkę. Zobacz więc, co musisz zobaczyć będąc we Frankfurcie!


Frankfurt nad Menem co musisz wiedzieć o tym mieście?

Frankfurt nad Menem zaliczany jest do Hesji – kraju związkowego, zlokalizowanego w zachodnich rejonach Niemiec. Jest on wymieniany w czołówce najbardziej popularnych tam miast. Podczas II Wojny Światowej doszło niemal do jego całkowitego zniszczenia. W Niemczech uznawany jest za jeden z najgęściej zaludnionych terenów, zajmując pod tym względem piąte miejsce. Jego położenie znajduje się u stóp stosunkowo niskiego pasma górskiego Taunus, otoczonego po obydwu stronach rzeką Men. Dzięki swojej centralnej lokalizacji stał się bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym, obsługując drugą co do wielkości liczbę pasażerów lotniczych w Europie. W tym miejscu ulokowane zostały także ważne siedziby bankowe, w tym główny Europejski Bank Centralny. Jakie są obowiązkowe punkty na jego mapie? Przekonaj się!

Zwiedzanie starego miasta we Frankfurcie

Wbrew temu, na co może wskazywać nazwa, tak naprawdę jest to jedno z najmłodszych “starych miast” wśród wszystkich krajów na świecie. Wynika to ze zniszczeń wywołanych II Wojną Światową, w skutek których uszkodzenia objęły ponad 90% tego obszaru. Jeśli zdecydujesz się na spacer w tych okolicach podążysz śladem odrestaurowanych budynków. W okolicy możesz zobaczyć powstałą w XVI w. gotycką Katedrę Cesarską św. Bartłomieja oraz Dom Goethego, w którym na świat przyszedł ceniony pisarz. Obecnie znajduje się tam muzeum gromadzące pamiątki związane z artystą.

Wycieczka do Frankfurtu – Rynek Römerberg

Jest to najczęściej odwiedzany przez turystów punkt, znajdujący się w centrum Starego Miasta. Charakteryzuje się specyficznym położeniem na wzgórzu.   Odrestaurowane budynki przypominają ówczesną tradycyjną zabudowę, tworząc wyjątkowy klimat. Jednak nie wszystkie z nich są efektem prac remontowych- przechodząc przez rynek będziesz mógł zobaczyć ocalałą fasadę z charakterystycznymi szczytami. Jego centralnym punktem jest Fontanna Sprawiedliwości. Na placu często odbywają się okazjonalne wydarzenia, w tym popularny jarmark bożonarodzeniowy Weihnachtsmarkt.  

Wyjazd do Frankfurtu nad Menem – wybrzeże muzeów

We Frankfurcie czeka na Ciebie wiele ciekawych punktów muzealnych i galerii sztuki zlokalizowanych blisko siebie. Bez wątpienia znajdziesz tu coś dla siebie. Obiekty te położone są po obydwu stronach rzeki. Wśród nich można wymienić:

  • Muzeum Giersch – w jego zasobach znajdują się zbiory prezentujące kulturę regionu;
  • Muzeum Liebieghaus – w tym muzeum zebrany jest imponujący zbiór rzeźb począwszy od antyku do współczesności;
  • Muzeum Komunikacji – przybliża historię rozwoju różnych metod komunikacyjnych, od pisma klinowego do wiadomości internetowych;
  • Muzeum Architektury – zbiory przedstawiające modele architektoniczne na przestrzeni wieków;
  • Muzeum Filmu – przybliża rozwój filmografii;
  • Muzeum Sztuki Stosowanej – zbiór rękodzieł i sztuki użytkowej;
  • Muzeum Kultur Świata – zbiór z atrybutami kulturowymi z różnych zakątków świata;
  • Instytut Sztuki Städel – muzeum sztuki europejskiej;
  • Muzeum Żydowskie – muzeum poświęcone historii Żydów.

Jedź do Frankfurtu z Orlandem!

Zapewnimy Ci bezpieczny i komfortowy przejazd autokarowy w atrakcyjnej cenie. Z nami spędzisz niezapomniany czas.


kup bilet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.